GERİ
GERİ

NFPA 20 Belgeli Yangın Hidroforu Üretimine Başladık… - 24.12.2012

Ülkemizde, Yangın Güvenliği konusu, gittikçe önemini arttırmaktadır.  Bu konuyla ilgili yayınlanan yönetmelikler ve caydırıcı tedbirler, insan hayatına verilen önemin arttığını göstermektedir.  ALP Pompa Firması olarak, kalite öncelikli ürün oluşturma politikamızın bir parçası olan Yangın Hidrofor gruplarında; TS EN 12845 Normuna Uygun ve Alarm Kitli olarak ürettiğimiz modellerimize, NFPA20 Belgeli Yangın Hidroforlarını da ekleyerek çeşitliliğimizi arttırıyoruz.

 

ETNA, piyasanın ihtiyaçlarını en doğru şekilde analiz ederek, güçlü Ar-Ge yatırımlarıyla en iyi şekilde hizmet sunmaya devam etmektedir. Ülkemizde yürürlükte olan yangın yönetmeliği gereği sprinkler tesisatı olan yangın tesisatlarında TS EN 12845 normlarına uygun üretim yapılması gerekmektedir.  TS EN 12845, sprinkler olmayan tesisatlarda için zorunlu tutulmadığından bu tür durumlarda NFPA normları kaynak olarak alınmaktadır.

 

TS EN 12845 normlarına uygun ilk yangın hidroforu üretimini yapan ETNA, şimdilerde ise NFPA 20 Belgeli yangın hidroforları üretimine başlamıştır. Yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucunda kısa sürede üretime başlayarak, piyasada ciddi talep gören ETNA, yangın hidroforları konusunda gördüğü ilgiyi bu şekilde katlamıştır.