GERİ
GERİ

ETNA, TANITIM TOPLANTISI&YANGIN SEMİNERLERİNE DEVAM EDİYOR… - 20.11.2014

ETNA, TANITIM TOPLANTISI&YANGIN SEMİNERLERİNE DEVAM EDİYOR…

20 KASIM 2014 SHERATON HOTEL / BURSA

 

ETNA, 2014 YILI TANITIM TOPLANTISI & YANGIN SEMİNERLERİNİN SONUNCUSUNU 20 KASIM 2014 PERŞEMBE GÜNÜ SHERATON HOTEL-BURSA’ DA GERÇEKLEŞTİRDİ. ETNA ORGANİZASYONUNA, BURSA NIN ÖNDE GELEN PROJE & MEKANİK TAAHHÜT, MÜHENDİSLİK FİRMASI YETKİLERİ VE İLLER BANKASI, ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ, BÜYÜKŞEHİR VE İLÇE BELEDİYELERİ TEKNİK YETKİLİLERİ YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ.

 

PAZARLAMA MÜDÜRÜ HALİL KIZILHAN, SUNUMUNUN 1. BÖLÜMÜNDE FİRMA TANITIMI, 2014 YILINDA SATIŞ PROĞRAMINA DAHİL EDİLEN YENİ ÜRÜNLER, YÜKSEK TEKNOLOJİLİ FREKANS KONTROLLÜ SİRKÜLASYON POMPALARI & HİDROFOR ÇÖZÜMLERİ VE FREKANS KONTROLLÜ ÜRÜNLER KONUSUNDA AVRUPA & TÜRKİYE PAZARINDAKİ YÖNELİMLER-TRENDLER HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU.

 

HALİL KIZILHAN SUNUMUN 2. BÖLÜMÜNDE; TÜRKİYE YANGINLA MÜCADELE MEVZUATINI OLUŞTURAN TSEN12845 STANDARDI, BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDAKİ YÖNETMELİK HÜKÜMLERİNİN PROJE MÜELLİFLERİ, YÜKLENİCİLER, BİNA SAHİPLERİ VE ÜRETİCİLERE GETİRMİŞ OLDUĞU SORUMLULUKLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU. HALİL KIZILHAN, TÜRKİYE DE YASAL MEVZUATIN TÜM KONUT VE TESİSLERDE TSEN12845’ UYGUN YANGIN POMPASI KULLANIMINI ZORUNLU TUTTUĞUNU, BU VE BENZERİ KONULARDA İLGİLİ TÜRK STANDARTLARININ KULLANILMASINI, EĞER TÜRK STANDARTLARINDA EKSİKLİK VARSA AVRUPA STANDARTLARININ REFERANS ALINABİLECEĞİ HÜKMÜNÜ GETİRDİĞİNİ, EĞER AVRUPA STANDARTLARINDA DA EKSİKLİK VARSA, ULUSLARARASI GEÇERLİLİĞİ OLAN NORMLARIN KULLANILABİLECEĞİNİ İFADE ETTİ. HALİL KIZILHAN YAPMIŞ OLDUĞU KONUŞMADA; YANGIN SEKTÖRÜNDE, ÇOK AÇIK OLAN BU YASAL HÜKME VE AYNI ZAMANDA BİR AVRUPA NORMU OLAN TSEN12845 E RAĞMEN, TALEBİN AMERİKAN SERTİFİKALI ÜRÜNLERE BİLİNÇLİ OLARAK YÖNLENDİRİLDİĞİNİ, BİR ALGI YÖNETİMİ VE ODAK SAPTIRILMASI YAPILDIĞINI İFADE ETTİLER. YERLİ ÜRETİMİN YAYGINLAŞMASI, ULUSAL TEST & GÖZETİM VE SERTİFİKASYON KURUMLARININ OLUŞMASI VE İŞLERLİK KAZANMASI İÇİN TÜRKİYENİN KENDİ NORMLARINA, YASAL MEVZUATINA SAHİP ÇIKMASI GEREKTİĞİ KONUŞMADA DİLE GETİRİLDİ.

 

ETNA PAZARLAMA MÜDÜRÜ HALİL KIZILHAN, KONUŞMASININ SON BÖLÜMÜNDE UL VE FM KAVRAMLARININ NELER İHTİVA ETTİĞİ, TSEN12845 & NFPA 20 NORMLARININ KARŞILAŞTIRMASI V.B. HUSUSLARDA KATILIMCILARI BİLGİLENDİRDİ.